Pogoda w Gizycku

Warto zobaczyć

VI Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych II edycja
24 - 26 lipiec 2009 r.

Odbyła się druga edycja tegorocznego Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. Organizatorami byli Polski Zwi±zek Żeglarzy Niepełnosprawnych i Mazurska Szkoła Żeglarstwa. Wystartowały 23 załogi. Chętnych było więcej, ale dofinansowanie było jak zwykle tylko dla 20 ekip. W kategorii niepełnosprawnych ruchowo wystartowało 11 załóg, a w kategorii żeglarzy nie słysz±cych 12 załóg. Zawodnicy niepełnosprawni ruchowo ¶cigali się na Sasankach, a żeglarze nie słysz±cy na Omegach. Na szczę¶cie wbrew prognozom pogoda była dobra i przez cały czas trwania regat nie padało. W¶ród żeglarzy niepełnosprawnych ruchowo wysoką formę zaprezentował Waldemar WoĽniak z Włocławka, który niespodziewanie prowadził po pierwszym dniu regat i w końcowej klasyfikacji przegrał jedynie z faworytem regat Andrzejem Burym z Jastrzębia Zdroju, kilkukrotnym i aktualnym Mistrzem Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. Trzecie miejsce zaj±ł równo żegluj±cy Zbyszek Szczepaniak z Mr±gowa. W kategorii żeglarzy nie słysz±cych byli¶my ¶wiadkami sensacji. Murowany faworyt "Gumi¶" wielokrotny i aktualny Mistrz Polski, na co dzień instruktor szkol±cy w naszym Centrum żeglarzy nie słysz±cych został wreszcie pokonany i musiał zadowolić się drugim miejscem. Hasło regat "pokonać Gumisia" zostało zrealizowane. Zaprosili¶my zawodników na kolejne Edycje VI Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. Najbliższa III Edycja odbędzie się w dniach 7 – 9 sierpnia 2009 r.